DefDev Blog

Microservices of monolith?

Microservices of monolith?

Placed on: 2022-10-10 14:46:16

Hi allen,

Ik ga in de nabije toekomst een IoT platform opzetten waarbij behoorlijk wat data geconsumed wordt. Er zijn 2 cases mogelijk.

  1. De user heeft IoT appraten van een fabrikant, waarbij wij de API uitlezen van de klant (iedere 15 min or so) en deze data in onze DB pushen.
  2. De user heeft een IoT apparaat via ons aangeschaft, die wij uitlezen door middel van een simkaart + 4G.

Per user zullen er ongeveer tot 100 devices zijn met outliers van max 1000 devices (in ieder geval voor de MVP).
Qua backend zat ik aan het volgende te denken:

  • 2 databases: 1 PostgreSQL DB voor de relationele data (een user die projecten heeft en bij een orginazation hoort etc. & 1 noSQL DB met alle ruwe IoT data (bijvoorbeeld lat & lng van een bepaalde timestamp).
  • 3 backend services:
    1. NestJS API voor de relationele data
    2. Express API voor het fetchen en pushen van alle data naar de noSQL DB.
    3. Express APi het ophalen van de data uit de DB en het doen van calculaties (gemiddeld, mediaan etc.)

Zit ik hiermee op het juiste spoor? Beantwoorden

Back